Deshironi Qe Te Ndaloni Renien E Flokeve? Ky Eshte Vaji Ideal Qe Duhet Te Perdorni


Vaji i kokosit njihet në mesin e përbërësve më efektivë që mund të shfrytëzohen si krem trupi, produkt bukurie, dhe mbrojtës kundër diellit.

Kohët e fundit, ai është konsideruar si një il’aç efektiv kundër humbjes së flokëve. Në Indi, Indonezi, Sri Lanka, Malajzia, Filipinet, Burma dhe Karaibe, gratë përdorin qumësht kokosi dhe vaj kokosi për t’i mbajtur flokët të gjatë dhe të shëndetshëm.

Hu mbja e flokëve mund të shkaktohet nga kushtet e pazakonta të lëkurës, ndotjet paraz itare dhe problemet me dietat.

Vaji i kokosit është i pasur me yndyrna të shëndetshme, që përmirësojnë shëndetin e flokëve dhe kokës, sëmundjet e lëkurës dhe zvogëlojnë aca. rimin.

Për të shfrytëzuar këtë efekt të mrekullueshëm të vajit të kokosit , përzieni 2 lugë çaji vaj sage dhe 3 lugë çaji vaj kokosi. Vendosini në një enë të dy ingredientët dhe ngrohini pak. Le të ftohen pak dhe me ndihmën e gishtavemasazhoni skalpin. Aplikojeni para se të shkoni në shtrat dhe mbuloni kokën me një qese plastike. Lani flokët në mëngjes si zakonisht.

Leave a Reply