Deklarata fitoreje nga të dyja рartitë krуeѕore/ Alibeaj: Fitorja i duhet vendit, Рaloka: Tani të рlanifikojmë të ardhmen

Procesi i numërimit të votave sapo ka nisur në Shqipëri, por drejtuesit politikë deklarojnë fitoren.

Nga Durrësi, kandidati për deputet i Partisë Demokratike, Edi Paloka thotë së kjo është një fitore e madhe. “Është fitore e madhe për Durrësin, për Shqipërinë. Është momenti të planifikojmë të ardhmen tonë
Kam falenderimet më të mëdha për të gjithë. Jam i bindur se dhe numërimi do të jetë i rregullt dhe në fund fare kjo fitore do të konfirmohet nga të gjitha kutitë e votimit”.

Nga Fieri, kandidati i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj thotë se fitorja se së djathtës, “i duhet qytetarëve”. “Fitorja është e qytetarëve. Fitorja i duhet vendin. Ne duam të garantojmë proces të pastër, të shpejtë, korrekt”./Top Channel

Leave a Reply