Danimarkë-Вelgjikë/ I gjithë ѕtadiumi do të duartrokaѕë Eriksen, në minutën e 10 ndërpritet loja

Romelu Lukaku ka njoftuar se në ndeshjen mes Belgjikës dhe Danimarkës, ditën e sotme, futbolllistët do të gjuajnë topin jashtë fushe dhe do të duartrokasin për Christian Eriksen, i cili ndodhet ende i shtruar në spital.

Eriksen, u rrëzua në fushë pas minutës së 40 pas një arresti kardiak. Ai erdhi në jetë falë ndërhyrjes së shpejtë të shokëve të skuadrës dhe ekipit mjekësor. Tashmë gjendja e tij shëndetësore është e stabilizuar.

Gjesti i njoftuar nga lukaku është duartrokitur që prej momentit kur ai dha idenë.

Leave a Reply