Besojeni ose jo, ekziston një maskë që ‘i fshin’ rrudhat në 7 ditë!


Produktet kozmetike dhe trajtimet e gatshme kanë një kosto të madhe që nuk mund t’ia lejojmë çdo ditë vetes. Prandaj mënyra më e mirë është të nisni të përdorni trajtime natyrale dhe të përgatitura në kushte shtëpie. Jo vetëm që ju kursejnë paratë, por njëkohësisht janë edhe më të shëndetshme. Sot ne do t’ju tregojmë recetën e një maske perfekte që do të zhduk rrudhat nga fytyra juaj për vetëm 7 ditë.

Besojeni ose jo, ekziston një maskë që ‘i fshin’ rrudhat në 7 ditë!
Përbërësit:
1 thelb hudhre i grimcuar;
1 lugë gjelle me mjaltë;
1 lugë gjelle me baltë argjile;

Përgatitja:
Përzieni të gjithë ingredientët bashkë derisa të formohet një masë homogjene. Aplikojeni në fytyrë pasi ta keni pastruar atë mirë. Lëreni të qëndrojë së paku 30 minuta dhe më pas lajeni. Ju mund ta lini të qëndrojë edhe gjatë natës maskën, kjo për të pasur një efekt më të madh.

Leave a Reply