Arti shqiрtar në zi/ Рostimi i triѕhtë i djalit të Radojës: Ваb, do të ndrijnë ѕуtë e tu mbi ballin e vajzës, djalit…

Djali i aktorit të ndjerë Guljelm Radoja, Redi Radoja ka dhënë lajmin e trishtë se i ati ka hu mbur betejën me ko rona virusit.

Redi Radoja shkruan se sytë e babait të tij do të ndrijnë në ballin e vajzës, djalit, mbesës dhe nipit të vogël.
Postimi i plotë:
Pushofsh në paqe bab! Do ndrijnë akoma sytë e tu mbi ballin e vajzës, djalit, mbesave dhe nipit të vogël …

Aktori i njohur Guljelm Radoja ka hu mbur jetën si pasojë e C0vid në moshën 75-vjeçare.

Prej dy ditësh ishte i intubuar pasi gjendja e tij shëndetësore u përkeqësua. Më shumë se një muaj qëndroi në spitalin e Durrësit dhe më pas u transferua tek spitali “Shefqet Ndroqi” në Tiranë.

Leave a Reply