Aktorja e njohur turke tr0ndít me rréfimin: Na kanë poѕhtëruar…


Aktorja shumë e njohur për shqiptarët, me rolin e saj në serialin “Dashuri e ndaluar”, Hazal Kaya ka bërë një deklaratë të fortë për industrinë e filmit në Turqi.

E ftuar në një program televiziv së fundmi, aktorja tha se ata janë poshtëruar prej vitesh derisa projektet e tyre nisën të shiteshin jashtë vendin.

“Prej vitesh jemi pòshtëruar si aktorë dhe kemi jetuar si njerëz pa perspektiva. Mendonin se ishim aty për shkàk të bukurisë dhe jo talentit. Por ishte drejtësia hyjnore që vite më pas bëri që serialet tona të shiteshin nëpër botë dhe të vlerësoheshin.

Ne aktorët kemi punuar shumë për këtë industri. Askush s’ka punuar më shumë se ne dhe sërish ne sùlmoheshim, nga të gjitha anët. Historia ndryshoi kur serialet nisën të shiteshin jashtë vendit”-tha Kaya.

Megjithatë, ajo nuk ka folur publikisht për faktin që është inféktuar dhe fansat po présin të mësojnë nga vetë aktorja si është gjéndja e saj shëndetësore.Hazal Kaya FAN on Twitter: “#HazalKaya… ”

Në muajin nëntor të vitit 2019, Kaya u bë nënë për herë të parë. Ajo ka mirëpritur një djalë bashkë me bashkëshortin Ali Atay, me të cilin u martua më 6 shkurt të po atij viti.

Vogëlushi është pagëzuar me emrin Fikret, siç bëjnë me dije mediat turke.

Hazal është shumë e lumtur për ardhjen në jetë të vogëlushit, së bashku me partnerin i cili është 14 vjet më i madh.Enis Arıkan, Hazal Kaya’nın süt annelik serüvenini anlattı – Son Dakika Magazin Haberleri

Mediat turke shkruajnë se çifti është tepër entuziast për fëmijën që erdhi në jetë.

Mirëpo, si në rrugë, ashtu edhe në rrjete sociale, ajo mundohet t’ia fshehë fytyrën të birit dhe duket se këtu ndikojnë besëtytnitë që ajo ka.

“Nihal” u fotografua së fundmi në rrugë nga paparacët, teksa ecte krah partnerit me të birin në krahë.

Leave a Reply