Aksίdeηt i rëηdë me 3 të vdееkur në Tiranë


Një aksi-dent i rëηdë ka ndodhur pak para mesnatës rreth orës 23:30 në kryeqytet. Një automjet brenda të cilit udhëtonin 4 persona, ka dalë nga rruga duke shkaktuar vde-еkjen e 3 prej tyre. Vi-k-timat janë me iniciale L.S., I.S. dhe D.D., të gjithë pasagjerë në makinë.

Ndërsa drejtuesi i mjetit, 27-vjecari me iniciale Z.M. ka mbetur i pΙagosur dhe është dërguar në spital për ndihmë mjekësore. P0licia e Tiranës thotë se aksi-denti ka ndodhur në Kodër Kashar.

Shoferi hu-mbi kontr0llin e makinës e për pas0jë mjeti doli nga rruga. Në vendngj-arje kanë shkuar forcat e p0licisë. Shkaqet e këtij aksi-denti fatal janë të paqarta.
Informacioni paraprak i P0licisë së Tiranës:

Në Kodër-Kashar, rreth orës 23:30, shtetasi Z. M., 27 vjeç, ka hu-mbur kontr0llin e mjetit duke dalë nga rruga. Si pasojë kanë ndērruar jeettë 3 pasagjerë në këtë mjet shtetasit me iniciale L. S., I. S dhe D. D., ndërsa drejtuesi i mjetit ndodhet në sp-ital, nën kujdesin e mjekëve. Vijon puna nga grupi he-timor dhe sherbimet e P0licisë për sqarimin e rrethanave të ngj-arjes. /tvklan.al

Leave a Reply