Afrona Dika preket dhe shpërthen në lot gjatë emisionit


Të ftuar sot në emisionin “Rudina” në Tv Klan kanë qenë Afrona Dika dhe Blero nga ku kanë ndarë momente dhe rrëfime nga historia e tyre e dashurisë. Prej 6 vitesh ata jetojnë në distancë, Blero në Kosovë dhe Afrona në Zvicër për shkak të punëve dhe angazhimeve të tyre por takohen gjithmonë çdo 2-3 javë. Gjatë intervistës u shfaq edhe videoklipi i dasmës së tyre ku Blero i dedikoi Afronës një këngë mjaft të bukur dhe të ndjerë si dhuratë. Duke e parë Afrona emocionohet dhe shpërthen në lot, ajo tregon se nuk e ka parë ka kohë.

Rudina Magjistari: Shumë e bukur, kënga, videoklipi dhe kujtimi që keni nga dasma juaj.

Afrona Dika: Nuk e kisha parë motit.

Rudina Magjistari: Më pëlqen shumë fakti që ti thua nuk e këndoj këtë këngë askund tjetër.

Blero: Nuk e këndoj dhe as do e këndoj. Është e dedikuar vetëm për atë natë, vetëm për Afronën dhe do të jetë ashtu përgjithmonë. Është pronë në formën e autoritetit vetëm të Afronës.

Afrona dhe Blero kanë ndarë edhe momente nga dasma e tyre. Afrona tregon se gjithe ditën e dasmës ka medituar dhe në momentin që doli në altar ajo ishte mjaft e qetë dhe nuk u pushtua nga emocionet. Blero gjithashtu tregoi se ditën e tyre të dasmës ra tërmet, ai po qetësoheshe me shokun e tij të ngushtë në dhomë dhe në momentin e tërmetit mendoi se po i punon ndonjë reng shoku. /tvklan.al

Leave a Reply