77-vjeçarja qëndroj për gati 4 ditë e mbyllur në makinë pas një stuhie dëbore/Ja se si kishte mbijetuar


Historia e një 77-vjeçarje nga Amerika ka bërë xhiron e botës. Janet Ward, e cila është e pastrehë dhe jeton në automjetin e saj, ishte parkuar në Lincoln Park të dielën më 31 Janar, kur një stuhi dëbore go diti zonën.

Pasi bëri ca gjumë në makinën e saj, Ward u zgjua për të parë se ishte gjendja dhe pa se kishte borë kudo. Fatmirësisht, 77-vjeçarja kishte ushqim dhe ujë në makinë për ta mbajtur atë ndërsa priste të shpëtonte.

Ajo kishte telefonuar 911 disa herë për t’iu thënë se ishte bll okuar në dëborë. Kur poli cia u përgjigj, ata nuk ishin në gjendje të gjenin automjetin e saj. Autoritetet thanë se më pas u përpoqën ta kontaktojnë me atë por nuk patën sukses dhe ata nuk morën vesh nga ajo deri të enjten në mëngjes.

Përforcimet e para mbërritën në vendin e ngjarjes dhe hapën një shteg deri te dera e saj.

Pasi makina e saj u çlirua nga bora, Ward u largua nga vendi i ngjarjes. Ajo tha se është mirënjohëse për ata që i erdhën në ndihmë, duke thënë:

Nuk dua që ajo që më ndodhi mua t’i ndodh njeriu tjetër.”

Burimi:Unilad/ Përktehu dhe përshtati: Revista Ora.

Leave a Reply