62-vjeçe dhe asnjë fije floku të bardhë: Receta që më zhduku çdo thinjë


Flokët tuaja mund të thinjen edhe para kohe. Ato fijet e argjendta me kalimin e moshës kanë bukurinë e tyre, por shumë individë mund të ndihen në siklet. Për të mbuluar thinjat ka shumë produkte me kimikate, që nga ngjyrat e flokëve, apo edhe shampo bimore. Ne ju sjellim një trajtim që zgjat vetëm katërmbëdhjetë ditë!
Përbërësit: 5-6 patate, Gjysmë litër ujë, Tas.

Përdorimi:
Qëroni patatet fillimisht dhe lëkurat hidhini në një tenxhere të madhe dhe derdhni brenda ½ litër ujë. Jepni një valë për 20-30 minuta në temperaturë të mesme. Kullojini lëkurat nga lëngu dhe lëreni të ftohet para se ta aplikoni te flokët tuaja.

Lajini flokët normalisht hidhni edhe këtë lëng patatesh dhe thani flokët. Përsëriteni trajtimin 2-3 herë në javë. Flokët e argjendtë nuk do të duken më!

Leave a Reply