27 vjeçarja hμmbet ekuiIibrin tekѕа раѕtronte dritaret e ѕhtëрiѕë, bie nga 70 metra lartëѕi

Një grua ka ndë rruar jetë, pasi u rre zua nga 70 metra lartësi, teksa pastronte dritaret e shtëpisë së saj.

27 vjecarja fat keqe Olga Nauletova, vdiq pasi hu mbi ekuilibrin ndersa ishte duke bere punet. Ajo ishte parë më herët duke pastruar nga jashtë dritaret e apartamentit në katin e 21-të në ndërtesën e qytetit rus Kazan.

Dëshmitarët i thanë policisë se papritur ajo hu mbi ekuilibrin, madje në disa video sho kuese shiheshin momentet tragjike kur ajo bie në trotuarin poshtë. Policia po kërkon të flasë me dëshmitarë teksa hetojnë rënien fatale.

“Pakujdesia gjatë larjes së dritareve është versioni kryesor i aks identit,” raportonte rrjeti vendas Plohie Novosti.

“Gruaja punonte si shitëse në një dyqan makinash Nissan dhe ishte e martuar me 31 vjeçarin Kasim Nauletov”, raportonin mediat

Leave a Reply