Ѕtudionte për mjekëѕi, K0VIDI i merr јetën 21-vjeçarit nga Librazhdi!


C0vid ka shkaktuar trazira dhe shumë kaos në vend, ndërsa mësohet se ka marrë jetën e një të riu nga fshati Polis i Librazhdit, i quajtur Emiljano Tola. 21-vjeçari mësohet se ishte student në vitin e tretë në Fakultetin e Mjekësisë në Tiranë dhe sipas shokëve Tola ishte shtruar në gjendje të rëndë në një nga spitalet C0vid, por fatk eqësisht nuk ka mundur të luf tojë betejën me vi rusin dhe ka hum bur jetën.

Ndërkohë edhe Fakulteti i Mjekësisë në Tiranë, ka reaguar për nd arjen nga jeta të studentit, teksa përmes një postimi në “Facebook”, u shpreh ngushëllime familjarëve të të ndjerit.

Leave a Reply