Рrindërit i dhanë fund djalit 7-vjeçar, letra që gjetën në dorë i ka рrekur të gjithë

Kjo është historia e një 7-vjeçari të quajtur Ivan dhe që ka përlotur botën.

Kjo histori nuk është vetëm për të, por është për të gjithë.
Miliona fëmijë në të gjithë botën bëjnë një jetë si ai dhe ndoshta ka ardhur koha që këmbanat e alarmit të bien dhe kjo të shërbejë si një mënyrë për t’i dhënë fund abuzimeve dhe keqtrajtimeve ndaj fëmijëve, shkruan meganews.al.

Ivan, u ekze kutua nga vetë prindërit, por ajo që mjekët gjetën në dorën e tij ishte me të vërtetë prekëse.

Ja çfarë ka shkruar ai:

Emri im është Ivan dhe unë jam 7 vjeç. Unë e dua nënën dhe babanë, por unë gjithashtu jam shumë i frikësuar prej tyre. Shpesh më rrahin dhe nuk e kuptoj arsyen.

Këtë mëngjes u zgjova të shkoja në shkollë. Unë jam një nxënës i mirë dhe mësuesi im më pëlqen. Më pëlqejnë të gjithë shokët e klasës, por nuk kam miq. Kjo është arsyeja pse unë zakonisht qëndroj në ambiente të mbyllura gjatë pushimeve. Askush nuk dëshiron të luajë me mua.

U përpoqa të bëhem miq me fëmijët e tjerë, por ata më refuzuan dhe thashë se isha i neveritshëm. Ata qeshin me mua, sepse vesh të njëjtat xhinse të shqyera, ashtu si dhe këpucët. Një ditë pas shkollës shkova në dhomën e veshjes dhe vodha një xhaketë që ishte varur atje për një kohë të gjatë, askush nuk e vërejti këtë gjë.

Pastaj shkova në shtëpi përmes stuhisë së dëborës. Isha ngrirë nga të ftohtit dhe ishte e vështirë të dilja kundër erës së fortë. Papritmas dikush më shtyu përpara, rashë poshtë në dëborë dhe dikush më shtyu fytyrën në të.

Pastaj më thanë: “Askush nuk të do, idiot!” Ata më goditën në shpinë dhe në bark, pastaj ikën dhe më lanë në borën e ftohtë. Unë qava. Jo sepse kisha ftohtë apo isha i plagosur, por qava sepse nuk kisha një mik të vetëm, edhe pse i doja të gjithë tjerët. Sapo u ktheva në shtëpi, nëna ime vrapoi dhe më kapi nga flokët.

“Ku ke qenë, përse je kaq i lagësht dhe i pistë? Nuk ka darkë për ty, shko në dhomën tënde dhe qëndro atje “.

Leave a Reply