Рërdoreni vetëm 3 ditë dhe do t’jua bëjë barkun petë/ Kjo është kura fantastike që do t’jua рastrojë trupin nga mbetjet


Hudhra është një ndër perimet mër të dobishme e cila njihet tashmë për vetitë e saj kurative. E përdorur së tepërmi në kuzhinë, ajo mund të shërbejë edhe si një instrument për të rënë në peshë në një kohë shumë më të shkurtër nga sa mendoni. Në 1858 Louis Pasteur studio përbërësit antibio. tikë të hudhrës.

Dr. Albert Schweitzer e përdori atë në mënyrë efektive për të trajtimin e kolerës, tifos dhe dizenterisë në Afrikë në vitin 1950. U përdor gjatë dy lu. ftërave botërore për trajtimin e pla. gëve në mungesë të antibio. tikëve.

Shumë njerëz e urr. ejnë atë vetëm për shkak të aromës së rëndë që ajo ka. Por, kjo mund të reduktohet duke e përdorur atë të pjekur. Përsa i përket përdorimit të saj në elim. inimin e kileve të tepërta dhe në hollimin e belit, duhet ta përdorni në këtë mënyrë.

Përbërësit:

3 gota ujë.

1 lugë gjelle kanellë.

3 thelpinj hudhër.

Përgatitja dhe përdorimi:

Vloni ujin në një enë dhe shtoni në të hudhrat e grira. Hidhni edhe kanellën dhe përziejini mirë. Largojeni përzierjen nga zj. arri dhe lëreni mënjanë të ftohet. Pijeni atë gjatë gjithë ditës.

Përdoreni këtë trajtim për 3 ditë rresht nëse dëshironi të keni një bel perfekt në vetëm pak kohë.

Shënim: Nëse dëshironi të reduktoni aromën e hudhrës, përdorni pak majdanoz pas konsumimit të përzierjes me hudhra

Leave a Reply